شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

آزمایش یک واکنش های گرماگیر   شرح کار     چند قطره آب برروی یک تخته می ریزیم و ظرف حاوی دو محلولNH4SCN  و Ba(OH)2  که قبلا با هم مخلوط شده اند را بر روی آب قرار می دهیم که به علت گرماگیر بودن واکنش ؛واکنش گرمای لازم را از محیط یعنی آب می گیرد […]

جزوه ی کامل موازنه ی واکنش های شیمیایی کنکور دانلود رایگان جزوه  

سئوالات امتحانی طبقه بندی شده شیمی سوم از اینجا دانلود کنید .  

لینک دانلود ۹۳ ( جدید ) : سوالات نهایی شیمی ۳

تست های جمع بندی شیمی ۳    تست های جمع بندی شیمی ۳  کاری از گزینه ۲ رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید. این تست ها با پاسخ تشریحی هستند و میتواند واقعا بشما کمک کنند  تست های جمع بندی شیمی ۳  شامل تست های دو فصل اول شیمی ۳ هستتند.   دانلود تست های […]

درسنامه ی فصل ۲ شیمی پیش   درسنامه ی فصل ۲ شیمی پیش که توسط کانون فرهنگی آموزش قرار گرفته رو برای دانلود براتون گذاشتیم. درسنامه ی فصل ۲ شیمی پیش شامل تمامی نکات کنکوری این فصل به همراه تعدادی تست های تالیفی استاندارد و مناسبه.   دانلود درسنامه ی فصل ۲ شیمی پیش  

بایگانی برای اسفند, ۱۳۹۴

تبدیل عناصر جدول تناوبی به موسیقی

بدون نظر

تبدیل عناصر جدول تناوبی به موسیقی

یک مهندس مکانیک آمریکایی به نام اسگان هنری، راهکاری را برای شناسایی اثر موسیقیایی هریک از عناصر جدول تناوبی یافته است. تبدیل عناصر به موسیقی، شیوه جدیدی را برای تحلیل ساختارهای متغیر سلولی عناصر و رفتار مولکول ها در ترکیبات شیمیایی در اختیار محققان قرار می دهد.

به گزارش ایرنا، تمام مواد موجود در جهان از اتم ها ساخته شده اند و این اتم ها دائما در حال حرکت هستند. حالات مختلف مواد در اثر حرکت (نوسان) این اتم ها با سرعت های مختلف در فضای مولکولی ایجاد می شوند. این نوسان ها (یا امواج)، خصوصیات ماده از جمله چگالی یا رسانش گرمایی آن را مشخص می کنند.

نوسان اتم ها با بسامد و سرعت بالا، موجب تولید اثر صوتی می شود. نحوه تغییر انرژی اتم ها در تعامل آن ها با یکدیگر با توجه به فاصله بین مولکول ها می تواند اطلاعات بسیار زیادی را درباره خصوصیات و رفتار مواد مختلف در ترکیبات شیمیایی در اختیار محققان قرار دهد. از طرفی این تغییر انرژی موجب تغییر اثر صوتی مرتبط با اتم ها می شود. در نتیجه با بررسی اثر صوتی اتم ها می توان به نحوه تغییر انرژی آن ها و در نهایت نحوه تغییر خصوصیات مواد مختلف پی برد.

هنری با استفاده از این شیوه توانسته است خصوصیات جدیدی را در مورد پلیمرها شناسایی کند که پیش از این توسط نرم افزارهای کامپیوتری، شناخته نشده بودند.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Applied Physics منتشر شده است.


دانلود جزوه درسی شیمی سال چهارم

بدون نظر

دانلود جزوه درسی شیمی سال چهارم

جزوه کنکوری شیمی سال چهارم فصل ۱ و ۲

جزوه کنکوری شیمی سال چهارم فصل های ۳ و ۴

اثر همکار گرامی آقای سید طالب موسوی


قانون هس : از محمدی تهرانی

بدون نظر

قانون هس : از محمدی تهرانی

   یکی از پایه های ثابت سوالات امتحان نهایی و کنکور سراسری چند سال اخیر سوالات قانون هس بوده است.البته معمولا سوالات قانون هس چند سال اخیر امتحانات نهایی سوالات چندان سنگینی نبوده است.ولی خب دانش آموز باید آمادگی مواجهه با هر گونه سوالی از این مبحث را داشته باشد.در این قسمت یک سوال از مبحث قانون هس آماده کرده ام.این سوال جز سوالات نسبتا سنگین این مبحث به حساب می آید.اگر این سوال را حل کنید مطمئن باشید در مبحث قانون هس به تسلط ایده ال رسیده اید.

 


جزوه درسی شیمی ۴ فصل های ۳و۴

بدون نظر

جزوه درسی شیمی ۴ فصل های ۳و۴


اثر استاد سید طالب موسوی موسوی
 

دانلود کنید

 


دسته بندی سوالات شیمی کنکور خارج از کشور ۹۱ تا ۹۴

بدون نظر

دسته بندی سوالات شیمی کنکور خارج از کشور ۹۱ تا ۹۴ [تهیه کننده: فرزین عربلوی مقدم]

فایل دسته بندی سوالات شیمی کنکور خارج از کشور توسط دوست عزیز فرزین عربلوی مقدم دانشجوی دندانپزشکی برای ما ارسال شده است. با تشکر از ایشان:

دانلود دسته بندی سوالات شیمی کنکور خارج از کشور ۹۱ تا ۹۴


پاسخنامه تشریحی جزوه امتحانات نهایی استاد تمدنی

بدون نظر

پاسخنامه تشریحی جزوه امتحانات نهایی استاد تمدنی

مجموعه حاضر پاسخنامه تشریحی جزوه بسیار ارزشمند میکروطبقه بندی شده امتحانات نهایی شیمی (۳) و آزمایشگاه استاد بزرگوار علیرضا تمدنی است که توسط اینجانب جلال نوری دبیر شیمی مهاباد تهیه و جهت استفاده رایگان عموم همکاران و اساتید ارجمند و دانش آموزان سراسر کشور در سایت پر محتوای شیمی یزد به اشتراک گذاشته شده است. امیدوارم که مقبول افتاده در نظر آید. لطفا ما را از نظرات ارزشمند خود بی بهره نفرمایید. با تشکر  نوری

پاسخنامه تشریحی بخش اول   نسخه قدیم

پاسخنامه تشریحی بخش دوم نسخه قدیم

پاسخنامه تشریحی بخش سوم نسخه جدید


شیمی واندیشه های زیبا

بدون نظر

شیمی واندیشه های زیبا

انتظار 15 ...

نمازهایت را عاشقانه بخوان،حتی اگر خسته ای یا حوصله نداری،……

 قبلش فکر کن چرا داری نماز میخونی؟؟؟…..

 آن وقت کم کم لذت میبری از کلماتی که تمام عمرداری

 تکرارشون میکنی…...

 تکرار هیچ چیز جز نماز در این دنیازیباااااااا  نیست……

هـرگـز نـمـازت را تـرک مـکـن……

مـیـلیـون هـا نـفـر زیـر خـاک ،!!!!!!

بـزرگ تـریـن آرزویـشـان بـازگـشت بـه دنـیـاست!!!!!

تـا سجـده کـنـنـد … ولـو یـک سـجـده……!!!!!!!!

 


جزوه قانون اول ترمودینامیک (انتالپی )

بدون نظر

 

 

یکی از مهمترین قوانین ترمودینامیکی که مواره در امتحان نهایی و کنکور به کرات مورد سوال قرار می گیرد قانون اول ترمودینامیک است که همان قانون پایستگی انرژی است.در این جزوه مجموعه نکات مربوط به این قانون کلیدی به همراه توضیح روان و ساده ی توابع مسیر کار و گرما و تعیین علامتهای آنها به صورت کاملا کنکوری تشریح شده است.در کنار این مبحث نگاهی به انواع آنتالپیهای مهم کتاب درسی شده است تا با درک دقیق تعاریف مربوطه به هرکدام از آنها و نکات مفهومی هر آنتالپی به بهترین شکل مهیای آزمون دی و نهایی و کنکور سراسری شوید. موفق و پیروز باشید.

برای مشاهده سایر جزوات جناب زارع کلیک کنید

 

 

راهنمای دانلود

دانلود جزوه قانون اول ترمودینامیک و آنتالپی

حجم فایل : ۵۴۰ کیلوبایت

پسورد فايل فشرده : www.konkur.in

منبع : سایت کنکور


عکاسی میکروسکپی از بلورها زیر نور قطبیده

بدون نظر

عکاسی میکروسکپی از بلورها زیر نور قطبیده

نور قطبیده (پُلاریزه) نوری است که ارتعاشاتش فقط در یکی از سطوح ممکن صورت می پذیرد . چنانچه نور معمولی از داخل یک عدسی  به نام پلاروید عبور داده شود به نور پلاریزه تبدیل می شود . تصویر میکروسکوپی زیر ، چهار بلور مختلف را در زیر نور قطبیده نشان می دهد .


محلول بافر یا تامپون

بدون نظر

محلول بافر یا تامپون

 

محلول بافرمحلولی است که در برابر تغییرات PH مقاوم است،یعنی با افزودن اسید یا باز به آن ف؛آتغییر چندانی نمی کند. در فیلم زیر ،به سه محلول مختلف ، یخ خشک اضافه می شود. یخ خشک بر اثر حل شدن در محلول ها ،یون هیدروژن تولید می کند.محلول ها از سمت راست به چپ ،عبارتند از:محلول بافر،محلول بازی غیر بافرومحلول خنثی غیر بافر.

 فیلم 


صفحه 1 از 212